test

Wszystkie kolory Polyneon 40 zostaną zastąpione przez Polyneon Green 40 do końca 2025 roku.

Zmiana numerów kolorów Polyneon Green: Przyszłość w duchu zrównoważonego rozwoju

Dla producenta nici Madeira, innowacje i zrównoważony rozwój idą w parze. Zaangażowanie w te wartości przejawia się w najnowszych zmianach dotyczących numerów kolorów Polyneon Green oraz inicjatywach na rzecz wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu. Chcemy Was poinformować o nadchodzących zmianach, które mają na celu poprawę naszej oferty i przyczynienie się do ochrony środowiska.

Do 2025 roku Madeira planuje przejście na surowce poliestrowe pochodzące z recyklingu dla materiałów Polyneon 60, 75 oraz Frosted Matt. Linia Polyneon Green już teraz składa się w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, co stanowi kolejny krok w kierunku bardziej ekologicznej produkcji. Ważne jest, że jakość oraz właściwości użytkowe Polyneon Green pozostają takie same jak w przypadku oryginalnych nici Polyneon.

Zamówienia i dostępność

Od teraz, zamawiając Polyneon 40 w ilościach 5000 metrów lub 1000 metrów, otrzymacie coraz więcej odcieni w wersji z recyklingu, czyli Polyneon Green. W miarę wyczerpywania się zapasów tradycyjnych poliestrowych nici, płynnie przechodzimy na nici z recyklingu. 
Obecnie zmiana ta dotyczy tylko gamy nici Polyneon o gramaturze 40. 

Nowe numery kolorów Polyneon Green

Obecne numery kolorów Polyneon Green, zaczynające się od 6***, zostaną wkrótce zmienione, aby odpowiadały numeracji Polyneon zaczynającej się od 1***. Oznacza to, że artykuł nr 718, kolor 6*** zostanie zamieniony na artykuł nr 718, kolor 1***. Ta zmiana numeracji ma na celu uproszczenie procesu identyfikacji i zamawiania nici, nie wpływając przy tym na jakość ani dostępność naszych produktów.

Aby zapewnić płynne przejście, zalecamy już teraz utworzenie wszystkich numerów artykułów Polyneon Green 40 w systemie. Należy użyć artykuł nr 718, kolor 1*** dla nawoju 5000 metrów oraz artykuł nr 719, kolor 1*** dla nawoju 1000 metrów.

Nici do haftu Polyneon Green

Nowy wygląd, ta sama jakość

Wprowadziliśmy już 108 odcieni Polyneon Green na stożkach o długości 5000 metrów, z numerami kolorów zaczynającymi się od 6. Odcienie te można nadal zamawiać w wersji z recyklingu. Po wyczerpaniu zapasów, numery kolorów zostaną zamienione na te zaczynające się od 1.

W niedalekiej przyszłości planujemy także przekształcenie pozostałych nici w 100% poliestrowe na nici poliestrowe z recyklingu. Dzięki temu chcemy oszczędzać zasoby naturalne i minimalizować ilość odpadów, co jest zgodne z naszą wizją tworzenia wysokiej jakości materiałów do haftu przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.

Podsumowanie

Zmiany w numeracji kolorów Polyneon Green oraz inicjatywy dotyczące zrównoważonych materiałów to kroki, które podejmujemy, aby poprawić naszą ofertę i przyczynić się do ochrony środowiska. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym zmianom będziemy w stanie dostarczać Wam produkty najwyższej jakości, jednocześnie dbając o naszą planetę. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaufanie. Razem możemy tworzyć lepszą i bardziej zrównoważoną przyszłość.


Share this post