E-ZEE Green Cut

podkład z butelek PET

Przedstawiamy Ci najnowsze i bardzo trwałe wycinalne podkłady hafciarskie E-ZEE Green Cut.

Przede wszystkim podkłady E-ZEE Green Cut wykonywane są w sposób odpowiedzialny. Wykorzystywany do ich produkcji jest 100% przetworzonego poliestru (rPES) z butelek PET pochodzących z recyklingu – ponowne wykorzystanie plastików pozwala uniknąć wytwarzania większej ilości odpadów i zużywa mniej energii niż produkcja konwencjonalnego poliestru. Wraz z nicią górną oraz spodnią z serii Madeira Polyneon Green ułatwione zostało tworzenie haftów z poszanowaniem środowiska jednocześnie gwarantując wysoką jakość znakowania. Stabilizator posiada certyfikat Standard 100 by OEKO-TEX®.

Podkład E-ZEE występuje w dwóch wariantach wagowych i kolorystycznych (biała i czarna):

  1. Wersja Green Cut 80 (80g/m2) oferuje doskonałą stabilizację, zwłaszcza dla haftów o dużej przestrzeni na grubszych tkaninach.
  2. Wersja lżejsza E-ZEE Green Cut 45 (45g/m2) jest idealna dla cieńszych i bardziej elastycznych tkanin gdzie obciążanie ich haftem oraz grubszym podkładem byłoby niewskazane.

Dzięki tym podkładom możliwe jest uzyskanie ostrzejszych konturów haftu poprawiając efekt wizualny znakowania na produkcie. Obie wersje produkowane są jako non-stretch co oznacza, że są stabilne we wszystkich kierunkach oraz, że nie będą się ślizgać na ramce tamborka podczas pozycjonowania. Pomaga to w uzyskiwaniu trwałych haftów lepiej oddających wizualnie to, co zostało zaprojektowane w programie hafciarskim oraz przyśpiesza i optymalizuje cały proces produkcyjny, co jest szczególnie ważne w większych pracowniach hafciarskich.

Obie rolki dostępne są na wąskich rolkach, co ułatwia ich magazynowanie, zwiększa komfort pracy manualnej podczas krojenia a także znacznie redukuje odpad podkładu oraz czas potrzebny na dopasowanie wielkości stabilizatora do stosowanego tamborka. Rolki o szerokości 20 cm są idealne dla tamborków od 9,5 do 19,5 cm. Rolki o szerokości 30 cm są odpowiednie dla tamborków od 21,5cm do 29,5cm.

 


Udostępnij ten wpis
Polyneon Green - krok w stronę ekologii