Nici do haftu Classic - wiskozowa elegancja

CLASSIC to nici do haftu maszynowego marki Madeira, która zyskała miano światowego lidera w swojej kategorii. Produkowane są one w 100% z naturalnej wiskozy rayonowej, co zapewnia wyjątkowy połysk, nadający wyrafinowanie każdemu haftowi. Jakość tych nici wynika z zastosowania najwyższej klasy surowców, co przekłada się na ich niezrównaną wytrzymałość na rozciąganie. Ich miękkość i elastyczność gwarantują znakomitą produktywność i uniwersalność, dzięki czemu są one doskonałe do różnorodnych technik zdobienia w różnych sektorach rynkowych.

CLASSIC oferuje cztery różne grubości nici, dzięki czemu każdy projekt może być idealnie dopasowany do potrzeb danej aplikacji. Najbardziej popularny międzynarodowy standard to No. 40, który jest wszechstronny. Lżejsza wersja No. 60 jest specjalnie zaprojektowana do tworzenia małych liter i bardzo drobnych detali, które wymagają wyjątkowej precyzji. Grubsza nitka No. 30 jest idealna do pracy na dzianinach i do tworzenia większych projektów, które potrzebują bardziej wyraźnego i widocznego haftu. Najgrubszy wariant, No. 12, oferuje wygląd ręcznie wykonanego szwu, co jest doskonałe dla dekoracyjnych i efektownych wzorów.

Te wyjątkowe nici można używać z prędkością do 1200+ ściegów na minutę, co stanowi ogromną zaletę w szybkim tempie współczesnej produkcji tekstylnej. Mimo wielu zalet, nici te nie są odporne na działanie wybielaczy, co jest istotnym aspektem do rozważenia podczas procesu prania wyhaftowanych materiałów.

Nici CLASSIC posiadają także właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie gromadzą ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu są idealne do tworzenia odzieży antystatycznej, co jest szczególnie ważne w środowiskach, gdzie kontrola statyczności jest kluczowa. Zaleca się przeprowadzenie odpowiednich testów na finalnych produktach odzieżowych, aby upewnić się, że nici spełniają wszystkie wymagania techniczne w kontekście antystatyczności.

Co więcej, w produkcji nici CLASSIC nie są używane żadne składniki pochodzenia zwierzęcego, co czyni je odpowiednim wyborem dla konsumentów poszukujących produktów przyjaznych dla zwierząt i środowiska. Ten aspekt jest coraz bardziej ceniony w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej na rynku globalnym.

Podsumowując, nici CLASSIC od Madeira to nie tylko produkt o wysokiej jakości, ale także wybór, który przynosi korzyści zarówno w zakresie estetycznym, jak i praktycznym. Dzięki różnorodności grubości oraz ich specyficznym właściwościom, każdy projektant i producent może znaleźć w nich narzędzie idealnie dopasowane do swoich potrzeb, co sprawia, że są one niezastąpione w nowoczesnej produkcji hafciarskiej.


Udostępnij ten wpis
Tagi
Polyneon Green - krok w stronę ekologii