Polyneon Green - krok w stronę ekologii

Najpopularniejsze nici poliestrowe Polyneon No. 40 zostają powoli wypierane przez ekologię. Polyneon Green by Madeira to nowe rozwiązanie skoncentrowane na recyklingowych możliwościach i odzyskiwaniu odpadów pokonsumpcyjnych. Nici wykonane są w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, nadając zużytym butelkom PET nowe życie w postaci haftów.

Te wysokiej jakości nici do haftu - Polyneon Green - to zrównoważona przędza o właściwościach normalnej jakości przędzy o gramaturze 40, której dodatkową korzyścią jest dbałość o środowisko przy każdym wykonanym ściegu. Włókno nie jest łatwe do wykonania, ale ze względu na wiele zalet ekologicznych, jest warte dodatkowej pracy. Dzięki ponownemu wykorzystaniu istniejących materiałów nie powstają nowe odpady, a nieodnawialne zasoby są oszczędzane. Środowisko naturalne również odnosi korzyści dzięki zmniejszonemu zużyciu energii i mniejszej emisji dwutlenku węgla w porównaniu z produkcją pierwotnego poliestru.

Specjalny proces barwienia gwarantuje, że nić do haftu, dostępna w ponad 100 jaskrawych kolorach, zachowuje swój połysk nawet w przypadku prania w wysokich temperaturach,
chloru i szorowania.

Polyneon Green to idealny wybór do znakowania na odzieży roboczej, dżinsie, kostiumach kąpielowych i innych wymagających projektach. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji, wykorzystaj ją teraz i twórz wspaniałe i ekologiczne hafty.

Udostępnij ten wpis
E-ZEE Green Cut
podkład z butelek PET